Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Smocze kule

 :: 

inne
 :: Przedmioty

Go down

Smocze kule Empty Smocze kule

Pisanie by Tori-Bot Pon Sty 17, 2022 9:53 am

Smocze kule - legendarny artefakt stworzony przez rasę nameczan. Kryształowe sfery o niezwykłych, magicznych właściwościach, pożądane przez każdego, kto się o nich dowie. Kiedy zbierze się w jednym miejscu siedem smoczych kul, można wypowiedzieć dowolne życzenie. Forma życzeń oraz ich liczba różni się w zależności od zestawu kul, jakie zbierzemy, a na forum posiadamy trzy takie zestawy, które różnią się od siebie kilkoma kryteriami. Aby móc zebrać smocze kule, nasza postać musi najpierw dowiedzieć się o nich fabularnie. Tak samo jeśli chodzi o życzenia i ich kryteria spełniania.

1. Ziemskie smocze kule
Smocze kule Smocze10
Ten zestaw kul znajduje się na planecie Ziemia i został stworzony przez obecnego Wszechmogącego. Spełniają one aż trzy życzenia, lecz moc tych życzeń jest ograniczona. Mogą wskrzesić kogoś, ale tylko jeden raz. Ożywiona osoba i tak pozostaje wtedy nadal w zaświatach, ale można wykorzystać drugie życzenie do tego, aby sprowadzić tą osobę z powrotem do świata żywych. Możemy również sprowadzić do siebie dowolną osobę z całego świata, pod warunkiem, że ta osoba wyrazi na to zgodę. Po wypowiedzeniu trzech życzeń kule rozpraszają się we wszystkich kierunkach planety i stają się nieaktywne na rok czasu, zamieniając się w zwykłe kamienie. Można je wykryć smoczym radarem, o ile są aktywne.

2. Nameczańskie smocze kule
Smocze kule Namecz10
Ten zestaw kul różni się od ziemskich nie tylko swoim większym rozmiarem. Znajdują się na planecie Namek i zostały stworzone przez obecnego nameczańskiego guru. Również spełniają trzy życzenia, ale ich moc jest potężniejsza od tych ziemskich. Można wskrzeszać osoby wiele razy, przy czym jednym życzeniem można wskrzesić wiele istot naraz. Tak samo można sprowadzić do siebie wiele istot na raz i wcale nie potrzebujemy na to ich zgody. Do ich aktywacji trzeba spełnić specjalny warunek, o którym trzeba dowiedzieć się fabularnie. Po wypowiedzeniu życzeń rozpraszają się we wszystkich kierunkach planety i stają się nieaktywne przez nameczański rok (130 ziemskich dni) zamieniając się w zwykłe kamienie. Można je wykryć smoczym radarem, o ile są aktywne.

3. Ziemskie smocze kule z czarnymi gwiazdami
Smocze kule Czarne10
Zostały one stworzone przez poprzednie wcielenie Wszechmogącego. Ten zestaw kul spełnia tylko jedno życzenie, ale ich moc jest nieograniczona. Po wypowiedzeniu życzenia rozpraszają się we wszystkich kierunkach wszechświata, ale pozostają nadal aktywne. Po wypowiedzeniu życzenia, planeta, na której życzenie wypowiedziano, po roku czasu wybucha, chyba że w ciągu roku siedem smoczych kul z czarnymi gwiazdami wrócą ponownie na tę samą planetę. Można je wykryć smoczym radarem, ale kiedy znajdują się ukryte w pałacu Wszechmogącego, są niemożliwe do wykrycia.
Tori-Bot
Tori-Bot
Admin

Posty : 4
Wiek : 23

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 :: 

inne
 :: Przedmioty

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach